Gezici Tahsilat Hizmeti


Yüreğir Belediyesi, vergi tahsilât işlemleri ve beyan verme işlemlerinde kullanılmak üzere oluşturduğu mobil aracı vatandaşların hizmetine sundu. İçerisi özel olarak dizayn edilen araçta vatandaşlar belediye ile ilgili birçok işlemlerini yapabilmektedir. Böylelikle hem vatandaşlara kolaylık sağlayacak hem de belediye bütçesine katkı sağlayacak bir uygulama daha hayata geçirilmiştir.
Yüreğirli vatandaşlara daha çok hizmet etmek amacıyla Adana’da ve Yüreğir de ilk defa böyle bir uygulama başlatılmıştır. Bu mobil aracımızla vatandaşlarımız Emlak Beyanı ve Vergi Tahsilât işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Örneğin En uzaktaki mahallemiz 45 km. ve biz Yüreğir Belediyesi olarak belirli zamanlarda araçlarımızla mahallelere, beldelerimize giderek vatandaşlarımızı yormadan hizmeti ayaklarına götürüyoruz.
 Gezici aracımız gittikleri bölgelerde vatandaşlarımızın istek, şikayet ve önerilerini de alıp görevli arkadaşlarımız vasıtasıyla İlgili birimlere ulaştırmaktadır. Sorunlarının çözümü, istek ve önerilerin değerlendirilmesi yoluna gidilmektedir. 

İLGİLİ FOTOGRAFLAR