YÜREĞİR BELEDİYESİ'NDEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DESTEĞİ

Gençleri spora teşvik etmek için spora ve sporcuya olan desteğine devam eden Yüreğir Belediyesi, düzenlenen törenle ilçedeki amatör spor kulüplerine malzeme yardımında bulundu. Törende konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, sporu toplumun her kesiminde hayatın bir parçası haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Yüreğir Belediyesi, amatör sporun ve spor kulüplerinin güçlenmesine ve sporda Yüreğir’in elde ettiği başarıların artmasına katkı sağlamak amacıyla amatör kulüplere desteklerini sürdürüyor. Yüreğir’deki tüm spor sahalarının bakımını yapan ve amatör spor kulüplerinin maç ve antrenmanlarını yapabilecekleri yeni spor tesislerini ilçeye kazandıran Yüreğir Belediyesi, şimdi de ilçedeki amatör futbol kulüplerine malzeme desteğinde bulundu. Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi’nde düzenlenen malzeme dağıtım töreninde ilçede faaliyet gösteren 17 amatör spor kulübüne her bir kulüp için 22 adet forma takımı, 22 çift krampon, 22 adet tekmelik, 22 adet antrenman takımı, 20 adet yağmurluk, 10 adet futbol topu ve 3 adet kaleci eldiveni dağıtımı gerçekleştirildi.

ASKF Başkanı Bozan Destek İçin Teşekkür Etti

Törenin açılışında konuşan ASKF Başkanı Ahmet Bozan, Adana Amatör Spor Kulüpleri olarak belediyelerden büyük katkı gördüklerini söyledi. Başkan Kocaispir’in her zaman yanlarında olduğunu işaret eden Bozan, “Sayın Başkanımız sadece futbol değil salon sporlarımıza da sağ olsunlar hem pandemi döneminde hem bugünlerde büyük destekleri oldu. Maddi yardım konusunda bizleri hiçbir zaman kırmadı. İstediğimiz her şeye karşılık gelecek şekilde malzeme desteği sağladılar. Malzemelerin içinde yağmurluk olması bizim için ayrıca çok önemli. Sayın Kocaispir Başkanım gençlerimize ne yaparsak azdır mantığıyla bize her zaman için gönlünü açtı. Sayın başkanımıza amatör spora sağladıkları büyük destekler için şahsım ve tüm federasyonumuz adına teşekkür ederim” dedi.

Başkan Kocaispir: “Sporu Hayatın Bir Parçası Haline Getirmeyi Hedefliyoruz”

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ise Yüreğir Belediyesi’nin amatör sporlara katkısının sadece futbol ile sınırlı kalmadığını vurguladı. Başkan Kocaispir; “Göreve geldiğimiz andan itibaren gençlerimizin, çocuklarımızın sporla buluşması noktasında büyük bir çaba içerisinde olduk, olmaya devam ediyoruz. Amatör spor kulüplerine destek konusu göreve geldiğimiz günden itibaren en önemli gündem başlıklarımızdan birisi oldu. Bugüne kadar gerek nakdi yardımlar, gerek malzeme destekleriyle ilgili üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Özellikle malzeme desteği sağlarken de tıpkı bugün olduğu gibi ürünlerin birinci sınıf kalite olmasını çok önemsedik. Her zaman sizlerin gözü, kulağı, sesi olmaya devam edeceğiz. Yüreğir Belediyesi olarak biz sporu toplumun her kesiminde hayatın bir parçası haline getirmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Törene Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, ASKF Başkanı Ahmet Bozan, amatör spor kulüplerinin temsilcileri, Azerbaycanlı misafir minik futbolcular ve çok sayıda sporcu katıldı.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR