ÇAMURA SAPLANAN 15 YAVRU KÖPEĞİ YÜREĞİR BELEDİYESİ KURTARDI

Yüreğir’de etkili olan sağanak yağışlarda çamurda ölümle pençeleşen 15 yavru köpeği gece yarısı Yüreğir Belediyesi ekipleri kurtardı. Ekipler tek tek temizledikleri yavru köpekleri daha sonra barınağa teslim etti.

İlçeye bağlı Havutlu Mahallesinde bir vatandaş gece yarısı çamura saplanan yavru köpekler ile karşılaştı. Duyarlı vatandaş Yüreğir Belediyesi’ni arayarak yetkililerden bir an önce köpek yavrularının kurtarılmasını talep etti. Hemen bölgeye hareket eden belediye ekipleri çamurdan kurtardığı 15 yavru köpeği özenle tek tek temizledi. Minik yavrular daha sonra hayvan barınağına teslim edildi.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in “Bu 15 tane küçük can dostumuz çamura saplanmış haldeydi. Ekiplerimiz bu saatte anında kurtarmak için harekete geçti ve yavrularımızı tertemiz yaparak karınlarını doyurmak ve sıcacık bir yuva sağlamak için barınağa teslim ettiler. Her zaman diyoruz bu şehrin her canı bize emanet.” şeklindeki sosyal medya paylaşımı ve gece yarısı seferberliği vatandaşların takdirini topladı.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR