BAŞKAN KOCAİSPİR 'SARIÇAM DERESİNDE 5,5 KM ALAN TEMİZLENDİ’

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Yüreğir’in neresinde bir sorun varsa müdahale etmeye çalışacaklarını belirtti. İlçe belediyesi sorumluluk alanında olmamasına rağmen Sarıçam deresinde geniş çaplı bir temizlik yaptıklarını söyleyen Başkan Kocaispir; ‘Vatandaşlarımızın rahat ve huzuru bizim için önemli. Bunun için Sarıçam deresinde yaklaşık 5 bin 500 metre alanı temizleyerek vatandaşlarımızı rahatsız eden molozlar ve atıklar ekiplerimiz tarafından temizlendi. Sivrisinek üreme merkezleri yok edildi.’ dedi.Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kocaispir Sarıçam Deresi'nde oluşan aksaklıkların giderilmesi için ilgili kurumlarla işbirliği yapılıp derenin acilen kalıcı çözüme kavuşturulması gerektiğini söyledi.

Yüreğir’de yaşayan bütün vatandaşların rahat etmesi için çalışacaklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, ‘Belediyemiz sorumluluğunda olsun olmasın ilçedeki sorunlara anında müdahale ederek vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak için çaba göstereceğiz. Yüreğirli kardeşlerimizden gelen istek ve talepleri imkanlarımız ölçüsünde gerçekleştirmek için seferber olacağız.’ şeklinde konuştu.

Yüreğirli vatandaşların huzurlu ve güvenli bir yaşam sürmeleri için göreve geldiklerini belirten Başkan Kocaispir, temiz ve sağlıklı bir çevre, bütün canlıların yaşayabilmesi için temel koşul olduğunu belirterek “Çevreyi rahatsız eden, görüntü ve çevre kirliliği yaratan bütün olumsuzlukları ortadan kaldırmak için çalışacağız. Bilmeliyiz ki, temiz bir dünya temiz bir çevre hem kendimiz, hem de bizden sonra gelecek nesiller için çok önemlidir. Çünkü yaşadığımız kente karşı hepimizin sorumluluğu vardır. Çevre temizliğine karşı herkesin duyarlı olması gerekir.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR