YÜREĞİR BELEDİYE MECLİSİ AMERİKA'NIN KUDÜS KARARINI KINADI

Yüreğir Belediye Meclisi ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını kınadılar.Mecliste gurubu bulunan AK Parti, CHP ve MHP Meclis Üyeleri yaptıkları ortak açıklamada ''Her inancın kutsal gördüğü yerlere saygı duyulmalıdır. Bu hareket Ortadoğu'da barışa vurulmak istenen en büyük darbedir. ABD Başkanı'nın aldığı bu kararla Ortadoğu cadı kazanı olacaktır.Böyle bir adım atmak dünyayı, özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. ABD'nin bu kararını kınıyoruz.'' şeklinde açıklamalarda bulundular.

Meclis Üyeleri adına bir açıklama yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ABD Başkanı Trump'ın yaptığı açıklamada ''Ortadoğu'yu yeniden ateşe atacak, tehlikeli ve tehditkar bir kararın altına imza atılmıştır. Kudüs; İslamiyet, Hıristiyanlık, Musevilik için kutsal bir mekandır. Güçlünün haklı değil, haklının güçlü olması lazımdır. Trump'ın aldığı bu kararla bölge tekrar ateş çemberine dönmekte, bir çok masum insanların hayatı tehdit edilmektedir.

ABD Başkanı Trump'ın aldığı bu karar insanlığın ortak mirası olan Kudüs'ü bir avuç azınlığa teslim etme çabasıdır. Bu karar sağduyuyu ortadan kaldırmakta ve insanlığın vicdanını sızlatmaktadır. Bu karar insanlığa, barışa, huzura vurulan bir darbedir. Tüm insanlığın alınan bu karar karşısında dimdik ayakta durması gerekmektedir. Ben güçlüyüm istediğimi yaparım anlayışı artık son bulmalıdır. Alınan bu kararı Yüreğir Belediye Meclisi olarak şiddetle kınıyoruz.'' şeklinde konuştular.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR