YÜREĞİR'E 3'ÜNCÜ KAPALI SEMT PAZARI

Yüreğir Belediyesi Atakent Mahallesi'ne üçüncü kapalı semt pazarını yapıyor. 4 bin metrekare kapalı alana sahip olan semt pazarının temeli törenle atıldı. Temel atma törenine Başkan Çelikcan'ın yanı sıra AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

YÜREĞİR HİZMETTE ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Yüreğir'in hizmette altın çağını yaşadığını belirten Başkan Çelikcan "Göreve gelmemizle birlikte 2009 yılında yapılan düzenleme ile Yüreğir 38 mahalleden 106 mahalleye çıktı. Böylece hizmet alanı 10 kat daha büyüdü. Borç batağındaki bir belediyeyi devralmıştık. Bugüne kadar 161 milyon borç ödedik. 110 İş makinesi alarak araç parkurumuzu yeniledik.700 bin ton sıcak asfalt, 700 bin metrekare kilitli parke, 2 milyon metrekare sathi kaplama çalışması yaptık. 11 kültürevi ve 1 kültürmerkezini Yüreğir'e kazandırdık. 22 taziye evi 15 spor kompleksini vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. İlk yerinde kentsel dönüşümü başardık. Şimdi ise sosyal konut projesini hayata geçiriyoruz. 639 adet sosyal konut yaparak vatandaşlarımıza vereceğiz. Hiç kimsenin hayal bile edemediği hizmetleri düzgün bir planlamayla hayata geçirdik. Çalışmalarımızı aksatmadan sürdürüyoruz. Halkımız her şeyin en güzeline layıktır.'' dedi.

YÜREĞİR İLKLERLE TANIŞTI

Yüreğir'de ilkleri gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğirli vatandaşların kışın yağmurdan ve çamurdan, yazın ise sıcaktan ve tozdan koruyup rahat alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla kapalı semt pazarlarını yapmaya devam ettiklerini belirterek "Yüreğir'e ilk kapalı semt pazarını Serinevler Mahallemize yaptık. İkincisini PTT Evleri Mahallesine, üçüncüsünü ise Atakent Mahallemize yapıyoruz. Allah nasip ederse dördüncü kapalı semt pazarını Levent mahallemize yapacağız. 4 bin metrekare kapalı alanı olacak semt pazarımız çok amaçlı olarak halkımıza hizmet verecektir. Amacımız kapalı semt pazarı sayılarını artırarak Yüreğir'de sokaklara kurulan semt pazarlarına son vermektir" diyerek kapalı semt pazarlarının sayısının hızla çoğalacağını belirtti.

ÇOK AMAÇLI KULLANILACAK

Çok amaçlı olarak yapılan kapalı semt pazarlarından vatandaşların farklı şekillerde faydalandığını ifade eden Çelikcan, şöyle
devam etti: "Semt pazarının olmadığı günlerde gençlerimizin spor yapabileceği şekilde düzenleme yapacağız. Buraları derneklerimiz, sivil toplum örgütlerimiz kermes ve toplantı amaçlı olarak da kullanabileceklerdir. Kurban bayramında ise kurban kesim merkezleri olarak vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Bir kaç mahallenin ortak kullanacağı bu semt pazarları sayesinde Yüreğir'de görüntü kirliliği ortadan kalkacaktır. Semt pazarları sonrası ortaya çıkan çirkin görüntüler yaşanmayacaktır. Semt pazarlarının kurulduğu günlerde o bölgedeki esnafımız da bu rahatsızlığı yaşamayacaktır" şeklinde konuştu.

İLGİLİ FOTOGRAFLAR